Oddělení pro děti a mládež

Krásné knížky, časopisy, deskové a jiné hry, internet, tiskárnu, kopírku, soutěže, knihovnické dílničky a báječně útulný čtenářský koutek naleznete v 1. patře Domu s pečovatelskou službou Bučovice na ulici Zahradní 886

On-line katalogKonto čtenáře

Jak se zaregistrovat?

Přijdete do knihovny s tatínkem, nebo maminkou. Rodič si s sebou přinese občanský průkaz a 20 KČ na zaplacení roční registrace. Potom společně vyplníme přihlášku, rodič ji podepíše. Paní knihovnice pro Tebe nachystá čtenářský průkaz a je hotovo.

Pište moudré sově Bubo Bubo

V dětském na Vás čeká Bubo Bubo. Naše Bubo Bubo, jak se správně říká výru velkému v latině, má na břiše dvě krásné kapsy.

V první kapse jsou prázdné lístky a do druhé dáváte svá napsaná přání. Pište čitelně, Bubo Bubo to po Vás jinak nepřečte a to by byla velká škoda.
A jaká přání můžete mít?
Můžete paní knihovnici napsat jaké knížky, časopisy a hry chcete do knihovny koupit. Až dáte vyplněný lístek do druhé kapsy Bubo Bubo, tak už se můžete jen těšit, že se paní knihovnici podaří vše do knihovny nakoupit.

Barevná knihovna

Ta pomáhá najít všechny pohádky, napínavé, záhadné a veselé příběhy, horory a taky básničky. Barevná nápověda nám také řekne, pro jak velké čtenáře je knížka určená.

Ale to vůbec neznamená, že nemůžete číst knížky pro větší, nebo naopak pro menší čtenáře. Barvy najdete dole na hřbetech knih. Na hřbetu najdete první písmeno z příjmení pana spisovatele. Pohádky, příběhy a básničky jsou na poličkách zařazené podle Abecedy.

0123456789
Naučná knihovna

Hledáte čtyřku? Nehledejte, tu knihovníci nemají. Všechna čísla na štítcích naučné literatury v dětském oddělení mají červenou barvu. Kdyby byla na štítcích černá čísla, patřila by kniha do oddělení dospělých čtenářů.

Knihovníci číslům, která dávají dolů na hřbety naučných knih (to jsou knížky, které nás toho můžou hodně naučit), říkají docela vážně MDT. Je to zkratka pro Mezinárodní desetinné třídění a platí stejně pro všechny knihovny. Tohle jsou ta čísla, která používá naše knihovna v dětském oddělení.

Jak pomáhá on-line katalog?

Hledá v naší knihovně knihy, časopisy a knihomoly? Tak knihomoly Vám najít nepomůže.

V on-line katalogu můžeme hledat podle:
názvu knihy,
když si nemůžete vzpomenout na název, hledejte podle
příjmení autora,
když nevíte, kdo knihu napsal, budete hledat podle
klíčového slova.

Co je klíčové slovo?

Klíčové slovo je vlastně klíč, který otevírá v on-line katalogu cestu ke knížce a taky najde všechny podobné knížky. Chceš najít knížku o letadlech? Klíčová slova budou doprava, letectví, letadla, letci.

Co dělat, když nevím, jaký klíč mám použít?

Zavolej si na pomoc knihovníka.